Kontakta oss

Allmänna frågor: info@optinet.se
Tekniska frågor: support@optinet.se
Säljfrågor: salj@optinet.se
Tel växel: 031-336 78 80
Tel support: 031-336 78 92

Våra kontorstider är vardagar 08.00 till 17.00. Om Ni behöver få tag på oss utanför dessa tider så använd våra mobilnr. nedan eller den telefonlista med kontaktpersoner ni erhållit om ni är en avtalskund. Observera att ersättning för övertid tillkommer för arbeten utanför ordinarie kontorstid.

Om ni ringer in och vi inte kan svara kommer ni att få möjlighet att trycka ”6” för att bli uppringd. Använd detta val så kommer vi att ta kontakt med er så fort vi har möjlighet.

Viktig info till våra avtalskunder: Om ni har en akut driftstörning använd våra telefonnr. nedan för att nå oss!

Göteborg

 

Niclas Pihlgren
Försäljningschef

031-336 78 85
niclas@optinet.se

Alexander Westerklint
IT-säkerhetskonsult

0708-649 241
alexander@optinet.se

Tina Wallgren
Personalchef

031-336 78 81
tina@optinet.se

David Wallgren
IT-säkerhetskonsult

031-336 78 91
david@optinet.se

Joakim Bengtsson
IT-säkerhetskonsult

031-336 78 84
joakim@optinet.se

Magnus Petersson
IT-säkerhetskonsult

031-336 78 92
magnus@optinet.se

Per Holmström
IT-säkerhetskonsult

0708-640 975
pelle@optinet.se

Rune Wallgren
VD

031-336 78 80
rune@optinet.se

Funäsdalen

 

Rune Wallgren
IT-konsult/VD

0684-770 960
rune@optinet.se