Kontakta oss

Tekniska frågor: support@optinet.se
Allmänna frågor: info@optinet.se
Säljfrågor: salj@optinet.se
Tel växel: 031-336 78 80
Tel support: 031-336 78 92

Våra kontorstider är vardagar 08.00 till 17.00. Om Ni behöver få tag på oss utanför dessa tider så använd våra mobilnr. nedan eller den telefonlista med kontaktpersoner ni erhållit om ni är en avtalskund. Observera att ersättning för övertid tillkommer för arbeten utanför ordinarie kontorstid.

Om ni ringer in och vi inte kan svara kommer ni att få möjlighet att trycka ”6” för att bli uppringd. Använd detta val så kommer vi att ta kontakt med er så fort vi har möjlighet.

Viktig info till våra avtalskunder: Om ni har en akut driftstörning använd våra telefonnr. nedan för att nå oss!

Göteborg

 

Niclas Pihlgren
Key Account Manager

031-336 78 85
niclas@optinet.se

Emil Hernborg
Key Account Manager

0708-640 990
031 – 336 78 82
emil@optinet.se

Robin Svensson
IT-säkerhetskonsult

0708 -649 241
robin@optinet.se

Tina Wallgren
Personalchef/ekonomi

031-336 78 81
tina@optinet.se

David Wallgren
IT-säkerhetskonsult – Support/drift

031-336 78 91
david@optinet.se

Joakim Bengtsson
IT-säkerhetskonsult – Utveckling

031-336 78 84
joakim@optinet.se

Magnus Petersson
IT-säkerhetskonsult – Teamchef support/drift

031-336 78 92
magnus@optinet.se

Rune Wallgren
Ägare / Teknisk chef

031-336 78 80
031 – 336 78 95
rune@optinet.se

Per Holmström
IT-säkerhetskonsult

0708-640 975
pelle@optinet.se

Julia Wallgren
Marknad och försäljning

0702-640 429
julia@optinet.se

Karlstad

 

Rune Wallgren
Ägare / Teknisk chef

0708-640 997
031 – 336 78 95
rune@optinet.se

Emil Hernborg
Key Account Manager

0708-640 990
031 – 336 78 82
emil@optinet.se

Funäsdalen

 

Simon Åslund Johansson
VD / Försäljningschef

0730-727666
0684-770 960
simon@optinet.se

Rune Wallgren
Ägare / Teknisk chef

0708-640 997
0684-770 960
rune@optinet.se

Emil Hernborg
Key Account Manager

0708-640 990
031 – 336 78 82
emil@optinet.se

Elliott Bröms
IT-säkerhetskonsult - Support/drift

0684 – 770 931
031 – 336 78 80
elliott@optinet.se