Ta kontakt med oss

Tekniska frågor:
Allmänna frågor:
Ekonomifrågor:
Säljfrågor:
Tel Växel:
Tel Support:
Optinet huvudkontor - Partille
Måndag - Fredag 08:00 -17:00
Optinet lokalkontor - Funäsdalen
Måndag - Fredag 08:00 -17:00

Våra kontorstider är vardagar 08.00 till 17.00. Om Ni behöver få tag på oss utanför dessa tider så använd våra mobilnr. nedan eller den telefonlista med kontaktpersoner ni erhållit om ni är en avtalskund. Observera att ersättning för övertid tillkommer för arbeten utanför ordinarie kontorstid. 

Om ni ringer in och vi inte kan svara kommer ni att få möjlighet att trycka ”6” för att bli uppringd. Använd detta val så kommer vi att ta kontakt med er så fort vi har möjlighet.

Viktig info till våra avtalskunder: Om ni har en akut driftstörning använd våra telefonnr. nedan för att nå oss!

Vi som jobbar på Optinet

Emil Hernborg

Försäljningschef

031 – 336 78 82
0708 – 640 990
emil@optinet.se

Rune Wallgren

Ägare / Teknisk chef

031 – 336 78 80
031 – 336 78 95
rune@optinet.se

Magnus Petersson

IT-säkerhetskonsult – Teamchef support/drift

031 – 336 78 92
magnus@optinet.se

David Wallgren

IT-säkerhetskonsult – Support/drift

031 – 336 78 91
david@optinet.se

Jonas Abrahamsson

IT-säkerhetskonsult – Support/drift

031 – 336 78 89
jonas@optinet.se

Per Holmström

IT-säkerhetskonsult

0708 – 640 975
pelle@optinet.se

Joakim Bengtsson

IT-säkerhetskonsult – Utvecklare

031 – 336 78 84
joakim@optinet.se

Martin Göransson

Utvecklare

031 – 336 78 80
martin@optinet.se

Tina Wallgren

Personalchef / Ekonomi

031 – 336 78 81
tina@optinet.se

Helena Stenberg

Ekonomiansvarig

031 – 336 78 80
helena@optinet.se

Samuel Karlsson

Inköpsansvarig / IT-tekniker

0684 – 770 933
0684 – 770 960
samuel@optinet.se

Julia Wallgren

Marknadsansvarig

031 – 336 78 96
julia@optinet.se

Prata med oss

Har du några funderingar om vilken IT-lösning som skulle passa bäst för företaget eller bara vill diskutera en IT-fråga? Skicka iväg ett meddelande till oss så svarar vi dig inom kort.